10 найчастіших запитань по догляду за басейном

Опублікував admin 16.07.2019 0 Коментар Статті - все для басейну,

Чому зеленіє вода? Звідки у басейні беруться водорості?


 

З навколишнього середовища. Вода у басейні та СПА, що недостатньо дезінфікується – придатне середовище для росту всіх видів водоростей. Хлор ефективний у боротьбі з водоростями при високих концентраціях.  Якісні альгіциди та сучасні бактерициди дозволяють зменшити концентрацію хлору для ефективної боротьби з водоростями.

 

Вода має неприємний сильний запах, діти скаржаться на свербіння шкіри та роздратування очей. Що не так з водою у басейні?


 

Недостатня дезінфекція, некоректний рН.

 

Чому вода у басейні чи СПА помутніла?


 

Недостатня дезінфекція, некоректний рН.

 

Які параметри необхідно контролювати у басейні?


 

При запуску та раз на місяць – залізо (мідь), рН, лужність; 1-2 рази на тиждень – вільний хлор, рН; 1 раз на місяць – загальний хлор, стабілізатор, хлориди, аміак, жорсткість, TDS, бактерії.

 

Звідки у воді залізо? Як його видалити?


 

Залізо потрапляє у басейн з джерелом водопостачання. Під землею немає сонячного світла, тому залізо у підземній воді не окислене, коли ви наповнюєте басейн, сонячне світло, хлор чи інші фактори окислюють залізо і вода набуває коричневого кольору. Щоб позбавитися від заліза (та інших металів) користуйтеся спеціально розробленими для цього засобами, наприклад Metall Ex.

 

Чому вода пахне хлором?


 

Азотисті сполуки: піт, сеча, випорожнення при взаємодії з хлором утворюють хлораміни, які погано пахнуть та подразнюють шкіру. Особиста гігієна відвідувачів, професійна фільтрація та коагуляція, достатній рівень дезінфектанту, шокова хлорна та без хлорна обробка води – ось рецепт води без запаху. Неорганічний хлор рекомендований для уникнення та боротьби з запахом хлору.

 

 

Що краще: хлор, активний кисень, бром, срібло, озон чи ультрафіолет?


 

Озонування без хлору не буває. Озон не має залишкового явища, а забруднення можуть бути на дні басейну, на прожекторі, де завгодно. За всіма нормами озон не повинен міститися у воді, тільки в озонаторі. Озонування – ефективний, складний і дорогий метод.

Ультрафіолет також не самостійний метод. У поєднанні з хлором дає прекрасний результат.

Активний кисень (діюча речовина – перекис водню) ГДК для питної води 0.1мг/л, а рекомендовані концентрації для очищення басейнів 8-30мг/л. Діюча речовина має 2-ий клас шкідливості (високо небезпечна речовина). Якщо ваш вибір прийшовся на «Активний кисень» просто пам’ятайте, що ваша вода в 80-300 разів гірша за питну. Біоплівка – ще один недолік басейнів з «Активним киснем».

Срібло – ГДК для питної води 0.025 мг/л (раніше було 0.05) це в десятки разів менше хлору. Тобто норми дозволяють концентрацію хлору в питній воді значно більшу, ніж срібла. Срібло починає діяти бактерицидно при концентраціях 0.05-0.5 мг/л. Недолік методу – складний експрес-контроль та відсутність автоматичного контролю.

Бромні сполуки – теж містять хлор, мають небезпечний побічний продукт – диметилгидантоін, який дуже важко виявляється. Легкий запах брому, також не всім до вподоби.

Хлор буває різний. Методи і культура дозування також мають свій вплив на іноді негативний імідж хлору. Сучасний хлор (сухий неорганічний) признаний більшістю розвинених країн, як найефективніший дезінфектант громадських басейнів.

 

Флокулянт – це зайвий чи необхідний препарат?


 

Для громадських басейнів – це незамінний препарат, застосування якого регламентовано нормами більшості країн світу. В приватних басейнах флокуляцію проводять час від часу. Основні функції флокулянту: очищення води від зважених частинок, аміаку, покращення фільтрації, видалення побічних продуктів хлорування.

 

Басейни без хімії та хлору. Таке буває?


 

Басейн – це вже хімічна лабораторія. Всі процеси, що відбувається в басейні – це хімічні процеси. Громадські басейни без хлору поза законом в Україні та інших країнах світу. Основне питання, яке всіх хвилює – методи зниження концентрацій хлору в громадських басейнах. «Правильний» сучасний хлор позбавлений недоліків своїх попередників і досвідчені користувачі впевнюються в цьому щоденно.

 

Як часто треба перевіряти параметри води в басейні та СПА?


 

Ідеальним є використання автоматичних вимірювально-дозуючих систем. Тоді щохвилини ви маєте задані параметри води. Такий підхід економить витрати хімії. Якщо ви користуєтесь ручними тестерами, перевіряйте воду на основні параметри 1-2 рази на тиждень, на додаткові – 1 раз в місяць. Чим інтенсивніше використання басейну, тим частіше басейн потребує контролю. Громадські басейни потребують контроль вільного хлору перед відкриттям басейну та кожні 2 години.

Залишити коментар

Loading...