Безпека на воді. Утоплення

Опублікував admin 04.07.2019 0 Коментар Статті - все для басейну,

Разом з отриманням задоволення від перебування у воді, люди не повинні забувати про дотримання правил безпеки, які стосуються абсолютно кожного без винятку: кожного окремого відвідувача, батьків керівників груп, охоронців, власників та менеджерів закладів, а також операторів басейнів.

 

УТОПЛЕННЯ

 


Світова організація охорони здоров'я визначає утоплення (незалежно від летальності), як респіраторну недостатність, спричинену частковим або повним зануренням у воду, а також такі наслідки як: смерть, клінічний прояв або відсутність проявів та ускладнень. Клінічний прояв - це прояв ознак чи симптомів певного захворювання чи його ускладнень, Наприклад, пневмонія чи ушкодження головного мозку(церебральні порушення) - як наслідок утоплення без летального завершення.

 

Неврологічні порушення також можуть бути наслідком утоплення, а одужання прямо залежить від ефективності надання першої допомоги та повернення до життя (реанімації). Діти віком до 5 років належать до групи найбільшого ризику. Підлітки та дорослі, як правило, потрапляють в таку ситуацію у стані алкогольного сп'яніння, через вплив наркотичних речовин. Люди, які практикують глибоке дихання та затримують подих під водою на довгий проміжок часу, також потрапляють до групи ризику.

 

Щодо дітей, то основною причиною їх утоплення є неналежний нагляд з боку дорослих або взагалі його повна відсутність. Діти, які ще не вміють добре плавати, можуть потрапити в небезпеки, переоцінивши свої можливості або внаслідок травми, отриманої через небезпечну поведінку на воді. Згідно статистики, утоплення посідає друге місце в переліку дитячої смертності (вікова категорія від 1 до 14 років). Тільки в США в 2005 році було зафіксовано 3 582 факти утоплення, а це, в середньому, 10 нещасних випадків з летальним завершенням кожного дня, в 746 випадках жертвами були неповнолітні. Стосовно дітей в минулому році в США було зафіксовано 2 822 нещасних випадків на воді, які могли призвести до утоплення. В басейнах, джакузі та СПА ризик утоплення зростає. Сильне засмоктування з виходів може призвести до захоплення частин тіла чи волосся та утримування людини під водою, що призводить до утоплення. Важливу роль відіграє прозорість води. У мутній воді дуже важко роздивитись та зрозуміти, чи потрібна допомога. Це стосується переповнених басейнів.

 

ПОПЕРЕДЖЕННЯ


 

 

Навчити дітей та дорослих плавати - це перший та основний крок і попередження утоплення. Надання знань про відповідні реакції та дії в надзвичайних ситуаціях також відіграє важливу роль. Усім закладам рекомендується проводити короткі тренінги та навчання з плавання для усіх вікових категорій, особливо для дітей молодшого віку.

 

 

До попереджувальних заходів належать:

 • забезпечення дорослими постійного нагляду за дітьми у воді,
 • контроль доступу в басейн та СПА, особливо в ті, де немає рятувальників,
 • наявність огорожі з чотирьох сторін, обладнаної автоматичними замками на воротах, які діти не можуть подолати,
 • перевірка глибини води перед зануренням,
 • не використовуйте надувні іграшки в ролі рятувальних (захисних) жилетів, пам'ятайте, що це тільки іграшки, а не засоби захисту,
 • не плавайте наодинці або у віддалених місцях,
 • пояснюйте дітям, що плавати потрібно в групі людей,
 • не переоцінюйте власні сили та можливості у воді,
 • і забезпечте (при можливості) наявність рятувальників,
 • плавання під впливом алкогольних та наркотичних речовин категорично заборонено,
 • переконайтесь у належній роботі донних зливів та їх відповідності усім стандартам та вимогам,
 • проінструктуйте персонал щодо надання першої медичної допомоги, проведення механізму штучного дихання та користування автоматичним зовнішнім дефібрилятором,
 • користуйтесь басейном тільки тоді, коли вода прозора і чітко видно дно та донний злив.

 

 

СИГНАЛИ УТОПЛЕННЯ:


 

 

Якщо людина не дихає протягом 4 хвилин, цілком ймовірно, що все закінчиться ураженням головного мозку або смертю. Чим довше людина знаходиться без кисню, тим складніші наслідки. Інколи смерть наступає вже після першої хвилини. Більш активні утопаючі можуть протриматись на поверхні більше хвилини. Вони мають змогу боротися за життя протягом 20 секунд. Пасивні утопаючі взагалі не вдаються до жодних спроб.

 

В таких ситуаціях критичним є саме час. На першій же хвилині дихання зупиняється, а ритм серця порушується. Якщо кисень не надходив в організм 4-6 хвилин, цілком можливо, що головний мозок зазнає непоправних пошкоджень. Ймовірність пошкодження головного мозку зростає, якщо організм перебував без кисню 6-10 хвилин. А якщо кисневий голод тривав більше 10 хвилин, пошкодження головного мозку є невідворотнім. Важливо зазначити, що більшість утопаючих не можуть або просто не встигають покликати на допомогу.

 

                                                          

 

     Шоковані плавці. Ці люди усвідомлюють, що з ними відбувається. Вони знаходяться при свідомості та, в більшості випадків, не мають змоги покликати на допомогу. Зазвичай, вони знаходяться в діагональному положенні на поверхні води. Вони можуть намагатися плисти, хоча ці спроби є безрезультатними. Якщо їм швидко не надати допомогу, вони не зможуть продовжувати триматись на воді і почнуть тонути.

     Активні утопаючі. Це люди із закиненою головою назад, положення їх тіла вертикальне або трохи діагональне. Якщо очі відкриті, тоді вони мають дезорієнтований погляд. Найчастіше, рот у них відкритий у формі букви «О». Дуже рідко у таких умовах людина може покликати на допомогу. Вони хапають повітря або взагалі не дихають.

     Пасивні утопаючі. Активні утопаючі переходять у стадію пасивних. Вони втрачають свідомість, їх тіло є обм’яклим та нерухливим. Вони можуть знаходитись обличчям донизу на дні або під самою поверхнею води. Тіла не мають жодних ознак рухів, окрім конвульсій, спричинених недостачею кисню в головному мозку.

Залишити коментар

Loading...