Чому в басейні пахне хлором?

Опублікував admin 04.08.2017 0 Коментар Статті - все для басейну,

Вода в басейні може пахнути хлором по декільком причинам:

 

- брудний басейн;

 

- передозування препаратами.

 

 

Неприємний запах хлору - це ознака брудного басейну. Насправді, якісний і чистий хлор в чистій воді (в правильній пропорції) не має неприємного запаху і не подразнює шкіру і слизову. Джерелом запаху і причиною виникнення роздратування є недотримання норм дозування і сполуки хлору - хлораміни (хлоропрохідні аміаку - неорганічні хлораміни) і амінів (органічні хлораміни), в молекулах яких атом хлору пов'язаний з азотом. Якщо вода чиста, то запах хлору непомітний, а роздратування шкіри і слизових оболонок немає. Якщо басейн з брудною водою, в якому недостатньо активного хлору - він буде смердіти хлоркою і дратувати шкіру і слизові оболонки.

 

Якщо вода в басейні пахне хлором через передозування препаратами - потрібно використовувати засіб для зниження рівня хлору Хлор Стоп. Застосовується при передозуванні будь-якого засобу з хлором і повернення рівня вмісту вільного хлору у воді басейну до ідеального (0,6-1,0 мг / л). Вам необхідно знати, що дезінфікуючу властивість хлору безпосередньо пов'язано з значенням рН. Високий рівень знижує ефект від хлорування, знижений - робить хлор летючим і виділяє його з води, а це ще одна причина неприємного запаху. Хлораміни зазвичай з'являються у воді зі зниженим рівнем pH, тому стежити за його зміною, значить забезпечити чистоту води і її прозорість. Систематично контролюйте рівень рН за допомогою спеціальних тестерів (тестер для вимірювання рН і Cl) та застосовуйте препарати для підвищення або зниження рівня рН (наприклад pH-plus, або pH-minus), проводьте шокове хлорування водив басейні (Schock tabs). Грамотне використання препаратів, позбавляє власників басейнів від неприємного запаху та інших дратівливих факторів.

 

Також можна проводити дезинфекцію води без хлору, використовуючи препарати на основі активного кисню, наприклад Аквабланк O2. Цей препарат може використовуватися для первинної та регулярної обробки води, може бути використаний у воді, яку вже обробляли хлором. Це найпростіший і недорогий спосіб отримати басейн без хлору.

 

Так само для дезінфекції води без хлору можна використовувати спеціальне обладнання - ультрафіолетові установки. На сьогоднішній день їх використання застосовується як в якості самостійного методу очищення води, так і в поєднанні з іншими методами дезінфекції. У великих громадських басейнах метод знезараження води ультрафіолетом застосовується разом з хлорною дезінфекцією. Така комбінація методів дозволяє значно знизити вміст вільного хлору у воді, необхідний для якісної дезінфекції, а також зменшити концентрацію хлорамінів. У невеликих приватних басейнах можлива повна відмова від хлорного знезараження.

Залишити коментар