Хвороби в лазні?

Опублікував admin 19.02.2019 0 Коментар Статті - все для бані та сауни,

Коли за вікном холод і дощ, особливо гостро хочеться тепла. Ну а оскільки взимку найтепліше місце - це лазня, пропонуємо сходити в парну. Тим більше, що від цього походу можна отримати не тільки купу позитивних емоцій, а й зарядити організм здоров'ям і бадьорістю. 

 

 В якій частині світу з'явилася перша в світі лазня, сьогодні сказати складно. Практично в кожній стародавній культурі існувало щось схоже на сучасну парну. У всякому разі, в Стародавній Індії, Єгипті, Греції і Римі люди отримували особливе задоволення від відвідування так званих "терм", де прийнято було не тільки митися, але і займатися спортом, відпочивати, призначати зустрічі. До речі, саме слово "лазня" в перекладі з грецького означає "виганяю біль і смуток".

 

Головною дійовою особою в лазні виступає гаряча пара, яка надає комплексну дію на весь організм. Під його впливом прогрівається шкіра, кров, м'язи, кістки, суглоби і навіть кістковий мозок. Завдяки цьому прискорюється обмін речовин, покращується живлення всіх внутрішніх органів, пришвидшується серцебиття, покращується імунітет, тренуються судини, розслабляється мускулатура. Але найголовніше, що відвідування парної має виражений очисний і омолоджуючий ефект. Незважаючи на безумовну корисність відвідування лазні існують і підводні камені.  

 

 

  На цю тему ми поспілкувалися 

  з Анжелікою Бецою,

  завідуючою дермато-венерологічним диспансером,

  лікарем вищої категорії.

 

 

 

 

Похід в баню пов'язаний з ризиком заразитися певними інфекціями, серед   яких грибкові, бактеріальні ураження шкіри, деякі види вірусів. Високий рівень   вологості і високі температури - це сприятливі умови для розмноження будь-яких   мікроорганізмів, у тому числі і хвороботворних, тому в лазні дуже строго повинні   дотримуватися всі санітарні норми, щоб відвідувачі могли відчувати себе в безпеці і не побоюватися захворюванню тих чи інших інфекційних захворювань. 

 Найпоширеніша проблема, яка може з'явитися після відвідування бані- мікотична інфекція. Мікоз передається від носія до іншої людини, статися це може через погано продезінфіковані сланці або через босі ноги, через погано оброблені лавки, чи лежаки для відпочинку.

 

Перші ознаки хвороби, що розвивається - лущення на шкірі, тріщини на стопах і пальцях, бульбашки на шкірі стоп, свербіж шкіри. Якщо грибок ушкоджує нігтьові пластини - вони товщають і руйнуються, змінюють форму і колір.

 

Існує небезпека зараження педикульозом, що може статися при користуванні чужим рушником або чужим простирадлом.

 

Досить часта проблемавірус папіломи людини, який передається при безпосередньому контакті з зараженою людиною або через предмети загального користування. Заразитися можна, навіть наступивши на місце, де стояв хворий, якщо у відвідувача є мікротравми шкіри. Вірус здатний виживати поза людським тілом близько 3 годин - на вологих поверхнях, білизні, рушниках. Але важливо розуміти, що таким способом поширюються не всі типи вірусу: різні його штами «полюбляють» різні зони і органи.

 

Наприклад, генітальні типи вірусу вкрай рідко передаються побутовим шляхом. А ось штам, який викликає підошовні бородавки, може передаватися саме побутовим способом - при контакті з чужим взуттям, одягом або з вологими поверхнями, на яких залишився вірус.

 

Заразитися можна і в басейні, так, наприклад, якщо в басейні, розташованому в лазні, вода не хлорується, то може з'явитися шанс інфікуватися глистами. Щоб уникнути можливості зараження вода повинна бути знезаражена хлором або іншими реагентами.

 

Безумовно, правильний вибір лазні - це основний захист від інфекційних захворювань, оскільки якщо в парильні і інших приміщеннях проводиться повна обробка поверхонь і дезінфекція, то ризик заразитися інфекціями буде в рази нижче.

 

 

Однак не варто забувати і про дотримання правил особистої гігієни, оскільки жодне, навіть якісне прибирання, не здатне вбити всю інфекцію. Носіть особисті тапочки і не користуйтеся взуттям, які вам пропонують в лазні, особливо якщо це не одноразові тапочки, візьміть з собою в лазню особисте простирадло і рушник, дотримуйтесь правил особистої гігієни і просто будьте обережні.

 

Пам'ятайте, що інфекційним захворюванням можна заразитися не тільки в лазні, але в будь-якому іншому місці, тому від дотримання правил особистої гігієни відмовлятися не варто в будь-якому випадку.

 

 ТОЖ ЯК НЕ ЗАРАЗИТИСЯ В ЛАЗНІ?

 

- У лазні надягайте і ходите в тільки власних сланцях.

- Не користуйтеся чужими засобами гігієни.

- Не сидіть голим тілом на лавках і т.п.

- Не користуйтеся загальним твердим милом.

- На крісла підкладайте своє простирадло.

- Не сидіть на чужих простирадлах.

- Якщо немає простирадла, рясно помийте лавку милом і обполосніть окропом.

- У кімнаті відпочинку стеліть свою простирадло.

 

 Обов'язково зверніть увагу на те, як прибирають сауну або лазню, що ви відвідуєте! Та, звичайно, найнадійнішим варіантом буде - ходити до своєї лазні.

 

Залишити коментар

Loading...