Питання-відповіді по басейнам

Опублікував admin 28.06.2017 0 Коментар Статті - все для басейну,

1. Як часто потрібно міняти воду в басейні?

При правильному обслуговуванні і догляді за водою, заміну води у басейні потрібно проводити один раз за сезон, іноді потрібно і частіше. Наприклад, через підвищену концентрацію хімічних речовин або проведення будь-яких ремонтних або монтажних робіт.

 

2. Де встановити протитечію?

Сопло протитечії встановлюється по осі корпусу басейну. Шахта протитечії вбудовується у стіну басейну, а насос встановлюється в протитечії. Вал повинен монтуватися не більше, ніж на 2 метри від басейну.

 

3. На якій відстані від басейну повинен встановлюватися фільтр?

Фільтр для басейну повинен встановлюватися як мінімум на відстані 50 см від басейну. Максимальна відстань – 8-10 метрів. Фільтр може бути розміщений у шахті або, наприклад, у підвалі або гаражі. У будь-якому сухому місці.

 

4. Чи можна встановити освітлення у басейні? Якщо так, то яке?

У басейнах можна використовувати 2 типи освітленнягалогенні світильники для басейну з лампою 12В/100Вт або світлодіодні (LED). У плівкових басейнах використовуються лампи 300Вт із трансформатором.

 

5. Що таке хлорування води?

Хлорування води у басейні – це спосіб очищення води за допомогою хлору. Такий спосіб очищення вважається найбільш простим та доступним. При хлоруванні води потрібно дотримуватися всіх правил та норм, оскільки використання надмірної дози хлору здатне привести до зміни складу води та інших неприємностей (неприємний запах, подразнення слизових оболонок при купанні в басейні і т.п.).

 

6. Як правильно підібрати фільтр для басейну?

Для того щоб правильно підібрати фільтр для басейну, треба обчислити продуктивність фільтра. Для цього можна використовувати наступну формулу: обсяг басейну (м3) ділимо на сім.

 

7. Яку вибрати глибину басейну?

Однозначної відповіді на це питання немає, тому що все залежить від бажання замовника (форма, розмір, глибина). Головним критерієм при виборі глибини басейну є відповідність інтересам всіх членів сім’ї.

Найбільш оптимальною глибиною для домашніх басейнів вважається 1,5 м. Півтора метра цілком достатньо як для відпочинку дорослих, так і для безпечного перебування в ньому дітей.

Якщо басейн обладнаний гірками або іншими майданчиками для стрибків, то найбільш придатною буде глибина до 2.5 метрів. Також є можливість будівництва басейну з плавним збільшенням глибини від 0,90 м до 2,5 метрів, таке рішення дозволяє повноцінно користуватися басейном дорослим і дітям.

 

8. Як у басейні створюється ефект течії?

Ефект течії досягається досить просто, все що для цього знадобиться, це змінити напрямок циркуляції води за допомогою протитечії. Для того щоб обладнати басейн системою протитечій, знадобиться установка насоса і комплект насадок.

Потужність насоса, яка регулюється, дозволяє створити течії різного тиску, спеціальні насадки здатні імітувати підводні гейзери.

Якщо до всього цього додати ще й хороше підсвічування, тоді Ви зможете спостерігати незабутнє видовище, яке залишить масу приємних емоцій і відчуттів.

 

9. Як проводиться підігрів води у басейні?

Для комфортного та приємного перебування у басейні рекомендується встановлювати систему підігріву води, яка допоможе підтримувати її температуру на оптимальному рівні для купання – 26-30ºС.

Нагрівати воду в басейні можна кількома способами: за допомогою теплообмінників, теплових насосів та електричних нагрівальних елементів. Найбільш вигідним та ефективним методом нагріву води у басейні вважається нагрівання за допомогою теплообмінників.

Теплообмінник, у порівнянні із електричним нагрівальним елементом, менш енерговитратний і є більш безпечний, надійний та ефективний.

 

10. Стінки басейну слизькі. Що потрібно для вирішення проблеми?

Причиною такого явища може бути: використання хлору в недостатній кількості, погана циркуляція води на деяких ділянках басейну, несвоєчасне і неправильне проведення дезінфекції води або, в гіршому випадку, сукупність усіх перерахованих факторів. Внаслідок цього присутні у воді бактерії та мікроорганізми починають розмножуватися, тим самим викликаючи зростання водоростей.

Щоб вирішити дану проблему необхідно провести комплекс заходів, що включають:

  • перевірку циркуляційної системи;
  • очистку або заміну елементів фільтрації;
  • досконалу очистку стінок чаші басейну;
  • перевірку басейну на наявність мертвих зон або зон із поганою циркуляцією води;
  • дезінфекцію води.

 

11. Від чого з’являється смужка бруду на стінці басейну на рівні ватерлінії?

Основною причиною виникнення брудної смужки по периметру ватерлінії басейну є нерозчинні у воді залишки різних косметичних засобів. Видалити таке забруднення можна за допомогою спеціальних засобів, які в своєму складі не містять компонентів, що вступають в реакцію з хлором.

 

12. Чому вода в басейні стає мутно-білого відтінку?

Причин помутніння води може бути декілька, а саме:

  • погана робота фільтраційної системи;
  • бруд у воді;
  • недостатнє хлорування;
  • тверді солі, які утворюються внаслідок високого рівня лужності.

 

13. Що робити, якщо вода в басейні має іржавий відтінок?

Причиною іржавого відтінку води у басейні є надлишок в ній заліза. Для того щоб вирішити дану проблему, треба провести ударне хлорування (за допомогою засобу "Schock Tabs") води та ретельну промивку елементів фільтрації.

Для більш ретельної перевірки рекомендується повністю осушити басейн та провести перевірку всіх металевих деталей обладнання для басейну на наявність іржі, у разі виявлення таких місць видаліть її спеціальним розчином. Після проведення вищевказаних заходів, заповніть басейн чистою водою, перевірте рівень рН (7,2 – 7,6).

 

14. Через що знижується тиск і слабкий зворотний потік води?

Причиною зниження тиску і слабкого зворотного потоку води можуть стати:

Дана проблема може призвести до потрапляння повітря у з’єднувальні шланги між фільтром та насосом, що як наслідок призводить до їх пошкодження. Для запобігання проблеми час від часу треба проводити очищення фільтраційної системи та скімера.

Також зверніть увагу на пісок у фільтрі, він не повинен бути занадто дрібним (при проходженні води через пісок він стає в’язкий і щільний). Якщо все-таки пісок виявився дрібним, змініть його на крупніший.

Перевірте з’єднувальні шланги між насосом та фільтром, чи не має яких-небудь ушкоджень. При виявленні пошкоджень (тріщин, надрізів) зробіть заміну сполучних шлангів.

 

15. Чи може хлорування води призвести до появи корозії на обладнанні басейну?

Так, хлорування води може призвести до появи корозії на обладнанні басейну і причиною цього є велика концентрація хлору у воді. Для вирішення даної проблеми проведіть перевірку автоматичного дозатора хлору.

Якщо ж Ви проводите хлорування води в басейні вручну, то ні в якому разі не розчиняйте хлор поблизу металевих предметів, для того щоб запобігти потрапляння на них хлору, так як навіть короткочасний вплив хлору на метал неприпустимий.

Іонізація води здійснює пагубний вплив на водорості, віруси та інші бактерії. Іони залишаються у воді до тих пір, поки не випадають в осад або не вступлять у нерозчинні сполуки з мікроорганізмами.

 

16. Як зменшити випаровування води з басейну?

Існує кілька способів, які допомагають знизити випаровування води з басейну – плівка для покриття басейну, пластиковий ролет і павільйон для басейну.

 

17. Чи можна скоротити витрати на електроенергію, використовуючи басейн під відкритим небом?

Можна, при цьому використовуйте фільтрацію води із системою електролізу та систему нагріву, засновану на принципі вода-повітря (вона більш економна).

Теплові насоси -  використовуютб енергію повітря при будь якій погоді, дозволяє економити до 80% коштів для нагріву басейну;

Також ви можете встановити покриття для басейну, яке також дозволяє знизити витрату електроенергії на обігрів води. 

 

18. Як часто потрібно чистити фільтр басейну?

Фільтр басейну зазвичай чистять один раз у два тижні. Але на сьогоднішній день, існують спеціальні фільтри (вони коштують набагато дорожче), які не потрібно очищати.

 

19. Чи є рекомендації з приводу температури води в басейні різного призначення?

Індивідуальний критий басейн: рекомендована температура – 24-28°С;

Медичний басейн: рекомендована температура – вище 26°С (приблизно 28°С);

Відкритий басейн: рекомендована температура – 21-25°С;

Спортивний басейн: рекомендована температура – 22°С;

Навчальний плавальний басейн: рекомендована температура – 23-26°С;

Дитячий басейн: рекомендована температура – 28-30°С.

 

20. Чи можливо нагріти воду в басейні без використання електрики та гарячої води?

На сьогоднішній день з’явилася можливість обігріву води за допомогою енергії сонця – так звані сонячні колектори, вони вже стали настільки популярниими, що дедалі частіше використовуються для обігріву води у басейнах.

 

21. Як визначити необхідну кількість скімерів та форсунок для басейну?

Кількість скімерів визначається з розрахунку – 1 скімер на 25 м2 дзеркала води басейну або 35-40 м3 води басейну. У випадку встановлення 1 скімера Вам необхідно встановити не менше двох форсунок повернення води.

 

22. Яким способом можна зменшити тепловтрату води у відкритому басейні?

Для зменшення тепловтрати води використовуйте спеціальне покриття для бассейну.

 

23. Які параметри необхідно контролювати в басейні?

При запуску і раз на місяць - залізо (мідь), рН, лужність

1-2 рази на тиждень - вільний хлор, рН

1 раз на місяць - загальний хлор, стабілізатор, хлориди, аміак, жорсткість, TDS, бактерії.

24. Чому побутовими засобами не можна мити басейн?

Піна, різкий запах хлору і роздратування шкіри і очей - це один з наслідків взаємодії хлору з синтетичними миючими засобами, ПАРами. Також, побутова хімія впливає на прискорення зростання водоростей в басейнах і спа.

 

25. Чому шви стали чорними?

Причин дві:

1. Недостатня дезінфекція або дезінфекція повільними дезинфектантами на основі брому або активного кисню (мікроорганізми швидше розмножаються, ніж діє дезинфіктант). Кількість дезинфіктанта неадекватна температурі води.

2.Шви почали руйнуватися (утворилися мікропори), вода тягне на себе кальцій. Для недопусканні подібної ситуації, необхідно вивчити принципи індексу балансу води і перевести басейн на знезараження препаратами на основі гіпохлориту кальцію.

 

26, Чому вода пахне хлором?

Азотисті сполуки: піт, сеча, випорожнення ... при взаємодії з хлором утворюють хлораміни, які погано пахнуть і подразнюють шкіру. Особиста гігієна відвідувачів, професійна фільтрація і коагуляція, достатній рівень дезинфектанта, шокова хлорне і без хлорне обробка води - ось рецепт води без запаху. Чи не органічний хлор рекомендований для запобігання утворенню запаху і боротьби з запахом хлору.

 

27. Чи важливо регулювати рН?

Подразнення очей, шкіри, слизової оболонки частіше викликає не хлор і його похідні, а не коректний рів

ень рН. Дезінфекція при рН = 7.2 в 2 рази краще, ніж при рН = 7.8 і для отриманні однакової дезінфекції при рН = 7.8 ви витрачаєте в два рази більше хлору, ніж при рН = 7.2. Ефективність всіх препаратів по догляду за водою в басейнах і СПА залежить від рівня рН. Утримувати рН в діапазоні 7.2-7.6 (для громадських 7.2-7.4) вигідно з точки зору комфорту і економії витрат.

 

Залишити коментар