Значення pH і хлору. Чи варто ними нехтувати?

Опублікував admin 15.05.2019 0 Коментар Статті - все для басейну,

Часто подразнення очей, шкіри, слизової оболонки при користуванні басейном ми списуємо на велику кількість хлору у воді, та насправді у більшості випадків винуватцем є саме некоректний рівень pH.

 

Значення рН - це міра кислотності. Шкала рН охоплює значення від 0 до 14, значення рН 7 відповідає нейтральній реакції води. При цьому рН вище 7 відповідає лужній реакції води, а нижче 7 - кислій. Значення 7,4 є оптимальним показником рН в басейні, так як це відповідає значенню показника кислотності слізної рідини очей і слизових оболонок людини, і одночасно забезпечує ефективну дезінфекцію хлором.

 

Низьке значення рН призводить до певних наслідків, серед них:

 

  • вода стає агресивною, що пошкоджує механічне обладнання басейну
  • виникає подразнення очей і слизових оболонок
  • псується облицювання басейну

 

Якщо ж рН надто високий, наслідки можуть бути наступні:

 

  • погіршується якість дезінфекції води хлором
  • виникає роздратування шкіри
  • відбувається випадання вапняного осаду
  • відбувається помутніння води

 

Пам’ятайте, що оптимальний діапазон показника рН 7,2 - 7,6.

 

Проте про вимірювання рівню хлору у воді теж не варто забувати!

 

Препарати хлору поділяються на органічні та неорганічні.

 

Органічні препарати хлору - це тріхлорізоціануровая кислота (щотижневе хлорування) і дихлорізоціанурової кислота (швидкорозчинна і підходяща для невеликих басейнів). Неорганічні препарати - хлору це гіпохлорит кальцію (щоденне і шокове хлорування) і гіпохлорит натрію (рідина).

 

Загальним для органічних і неорганічних препаратів хлору є те, що при попаданні в воду басейну вони виділяють вільний хлор, який вбиває бактерії і мікроорганізми. Поступово хлор переходить з вільного стану в пов'язане. Пов'язаний хлор неефективний, має запах хлору і може викликати подразнення очей і слизової. Щоб скоротити кількість зв'язаного хлору, проводиться шокове хлорування басейну за допомогою гіпохлориту кальцію. Тимчасово високий вміст хлору, що утворюється під час шокового хлорування, досить швидко зникне у відкритому басейні, або може бути знижений за допомогою відповідного препарату. Необхідна доза хлору залежить від частоти купань, температури води, сонячного світла і розміру басейну.

 

Для вимірювання кількості хлору застосовуються тестові набори, більшість з яких вимірює вміст вільного хлору, але для того, щоб виміряти пов'язаний хлор, потрібно виміряти також і загальну кількість хлору. Загальний хлор становить суму вільного і зв'язаного хлору.

 

Показники: 

Вільний хлор: 0,5 -1,5 ррт (мг / л).

Пов'язаний хлор: 0 - 0,5 ррт (мг / л).

Загальний хлор: 0,5 - 1,5 ррт (мг / л).

 

Вимірювати рівень рН і хлор потрібно періодично. І обовязково перед кожним внесенням хімічних реагентів для їхньої правильної роботи. Допоможуть у цьому тестери.

 

Як обрати тестер для вимірювання рН? Який тест ефективніший: краплі, таблетки чи смужки?

 

Ефективність всіх тестерів, перш за все, залежить від способу їх зберігання. Краплі та DPD тестери мають недоліки пов’язані із людськими факторами: зберігання чистої тари, засіб проб води (об’єм колби), особиста гігієна рук персоналу, підрахунок крапель, навички.

 

Тест-смужки початково розроблялись для медицини, і тому мають більш надійні результати. Перші 2 роки з дати виготовлення тестери показують найточніші дані, по закінченню цього терміну ми радимо замінити упаковку на нову. Термін служби тестерів на визначення заліза та міді – 18 місяців. Але не всі тестери на ринку є якісними. Радимо користуватися вже перевіреними роками тестерами, що мають позитивний імідж у всьому світі.

Залишити коментар

Loading...